ZŠ Mnichovická, Kolín > Informace > Dětský čin roku 2018 – obrovský úspěch našich žáků

Ve čtvrtek 6. prosince proběhlo na Staroměstské radnici slavnostní vyhlášení Dětského činu roku 2018. Ceny se udílely celkem v sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc v rodině, Pomoc jiným dětem, Pomoc ostatním lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Do Dětského činu roku své mimořádné příběhy, ve kterých popisovaly dobrý skutek svůj nebo svých kamarádů, zaslalo 630 žáků. Naši žáci se umístili na 1. místě hned ve třech kategoriích.

Za záchranu lidského života byl oceněn David Záruba, který popsal, jak mu kamarádi pomohli zastavit silné krvácení, když spadl z kola. Laura Lahodová byla oceněna v kategorii Pomoc n@ netu. Ve svém příběhu upozornila na nebezpečí zveřejňování citlivých údajů na internetu. Nikola Šindelářová psala, jak pomohla se svým dědečkem zachránit káně lesní a zvítězila v kategorii Pomoc přírodě.

Slavnostní atmosféru umocňovala přítomnost a blahopřání od zástupců MŠMT, Magistrátu hlavního města Prahy, Policie ČR, partnerských firem a známých osobností – herce Aleše Hámy, který zároveň slavnostní předávání moderoval, a patronů Dětského činu roku herečky Jitky Čvančarové, zpěvačky Petry Černocké, vícenásobného paralympionika a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka, moderátorky Zory Jandové, zpěváka Zbyňka Drdy, modelky Lucie Křížové a herce Daniela Švába.

Všem moc k vítězství gratulujeme a jsme na naše žáky náležitě pyšní.